Olga Ślifirska
Hello
Olga Ślifirska
About Me
Jestem psycholożką i psychoterapeutką pracującą psychoterapeutycznie głównie w nurcie poznawczo-behawioralnym, jednak czerpię również z innych podejść terapeutycznych.

W pracy terapeutycznej wspieram klientów i klientki w mierzeniu się z trudnościami – asystuję w spoglądaniu na dotychczasowe zachowania i wybory z nowej perspektywy, pomagam w uświadamianiu sobie swoich mocnych stron i zasobów, wzmacniam w podejmowaniu pracy terapeutycznej, towarzyszę we wprowadzaniu zmian, cieszę się z ich sukcesów.
Swoją pracę opieram o wiedzę psychologiczną, a także o blisko dwudziestoletnie doświadczenie pracy z i dla ludzi głównie jako trenerka tak zwanych umiejętności miękkich. Prowadziłam warsztaty i szkolenia z komunikacji, asertywności, autoprezentacji, rozumienia i radzenia sobie ze zmianą oraz ze stresem.

Oprócz pracy terapeutycznej zajmuję się też neuroróżnorodnością – diagnozuję osoby dorosłe w kierunku ADHD i spektrum autyzmu (ASD). Prowadzę pełną diagnozę neurorozwojową, czyli przyglądam się osobie zarówno pod kątem ASD, jak i ADHD, gdyż te dwie atypowości lubią „iść w duecie”. W procesie diagnozowania różnicuję, czyli, nim postawię diagnozę, wykluczam występowanie innych możliwych zaburzeń/chorób, które dają objawy podobne do ADHD czy ASD.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w całodobowym oddziale otwartym diagnostyczno-terapeutycznym dla zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu oraz diagnostyki spektrum autyzmu i zaburzeń neurorozwojowych III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Klinice Psychiatryczno-Psychologicznej Psychomedic oraz w Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego.

Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (aktualnie Uniwersytet SWPS). Jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego przygotowującego do certyfikacji, które odbywam w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Jestem członkinią PTTPB. Przestrzegam Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Swoją pracę poddaję superwizji. Dbam o rozwój zawodowy, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach.

Prowadzę psychoterapię indywidualną. Pracuję jedynie z osobami dorosłymi.
Diagnozuję również jedynie osoby dorosłe.

Można się ze mną kontaktować mailowo: olga.slifirska@gmail.com i telefonicznie: 502 554 764